Zubná náhrada, o ktorej viete len vy

Absencia zubov alebo inak vážne poškodený chrup sa už netýka iba seniorov. Nezdravý životný štýl a zanedbaná starostlivosť spôsobujú vážne bolesti a ochorenia ďasien či krčkov. Zabolel vás zub už len pri čítaní týchto riadkov? Alebo ste majiteľom plomby či nebodaj umelého chrupu? Nebudeme vám opakovať, ako ste sa mali o zuby starať. Ponúkneme vám prijateľné riešenie na už existujúci problém. Za svoje zuby sa viac nebudete musieť hanbiť.

Otvorte ústa dokorán!

A nedajte poznať, že nie všetky zuby v nich sú vaše pravé. Iba vy budete vedieť, že sa vo vašom chrupe nachádza zubný implantát. Moderná medicína dokáže vytvárať implantáty pre skoro všetky časti ľudského tela, ktoré sú na nerozoznanie od ich originálov. Inak tomu nie je ani pri zuboch.Titánové zubné náhrady vyzerajú presne ako váš pôvodný zub. Vďaka ich vsadeniu do kosti hornej čeľuste alebo dolnej sánky vyzerajú prirodzene a laik rozdiel nespozná. Ak už teda musíte riešiť problém so zubmi, vyriešte ho moderne a bezbolestne. Zubné implantáty majú v porovnaní s protézou niekoľko značných výhod.

apple-18721_1280

Nie je to len o kráse

Zubná náhrada vyzerá neporovnateľne lepšie ako protéza, nesie so sebou však i podstatnejšie výhody. Ak máte nočné z mory z vypadnutia protézy a trápneho pocitu pred ostatnými, pri zubnom implantáte nič také nehrozí. Titanová „súčiastka“ je upevnená v čeľusti alebo sánke, a tak sa jej vypadnutia nie je možné obávať. Keďže sa implantát stáva prakticky súčasťou vášho chrupu, je veľmi pohodlný a nespôsobuje odtlačky na sliznici, ktoré sú pri protéze bežné. Z toho vyplýva i ďalšia devíza implantátov. Už ste jedli s protézou? Upevnenie implantátu zjednodušuje konzumáciu. Prežúvanie je menej rizikové. A s podstatne lepším pôžitkom! V porovnaní s protézou nepokrýva implantát celé podnebie, a tak sú chute autentické. Zo zdravotného hľadiska dochádza pri zubnej náhrade k prospešnej stimulácii kostného tkaniva. Pre chrup je oveľa prirodzenejšie, ak sa náhrada nachádza priamo v kosti.

Stomatológia sa dostala do fázy, kedy zubné náhrady nie sú už len nutným zlom. Plnia funkčnú i estetickú podstatu.