Zubný implantát

A je to tu…

…čas na zubný implantát

Hlavne zachovajte kľud. Nič sa nedeje. Na každého to raz príde. Ak ste o zub prišli v dôsledku kazu, určite vás už zubný lekár informoval o možnostiach vylepšenia vášho štrbavého úsmevu. Čo ak ste však prišli o zub pri nehode a na zubára ste ešte nemali čas? Myslíte si, že zostanete bez zubu, až kým vám nevypadajú aj ostatné zuby a potom si zaobstaráte protézu? Omyl!

Zubný implantát, znie to hrozivo! … Čo to vlastne je?

Veľmi jednoduché vysvetlenie: je to titánová skrutka, ktorá sa ,,naskrutkuje“ do kosti (čím nahradí koreň) a na ňu sa pripevní umelý zub. Všetko do dokonale drží na meste. Je to najmodernejší spôsob, ktorý je veľmi často využívaný aj u mladých ľudí. Zubná náhrada, ktorá sa pripevný na skrutku môže byť vyrobená z rôzneho materiálu. Vždy však vyzerá ako dokonalá kópia vášho strateného zubu.

S kým by sa implantát nemusel skamarátiť?

Fajčiarom hovoria zubné implantáty jasné NIE! Rovnako ako ľuďom s cukrovkou, deťom a dospievajúcim. Na to, aby implantát správne držal, potrebuje dostatok kosti, do ktorej sa má ,,naskrutkovať“. Ak kosť nie je dostatočne vyvinutá, hrozí nesprávne uchytenie a iné problémy s tým spojené. A pýtate sa prečo fajčiari? Fajčenie zvyšuje teplotu v ústach, čo obrovským spôsobom prispieva k neúspešnému hojeniu implantátu. Takže máte dve možnosti. Alebo prestanete fajčiť a dáte si urobiť zubné náhrady, alebo fajčiť síce neprestanete a zub tak isto mať nebudete.

Starostlivosť naša KAŽDODENNÁ…

Veru áno, je to tak! Aj o zubné implantáty sa treba starať, rovnako ako o vlastné zuby. Ba dokonca ešte viac! A to hlavne v prvých týždňoch po implantácii. Nestačí prísť na jedno posedenie a už máte nový zub… Po zavedení implantátu sa čaká na zahojenie a následne sa robí odtlačok až potom sa nasadí korunka. Potom je potrebné chodiť na pravidelnú kontrolu, aby sme predišli nechceným zápalom a je nutné dodržiavať zvýšenú ústnu hygienu.

V niektorých prípadoch, napríklad pri vybití zubu pri hokeji sa strate zubu bohužiaľ vyhnúť nedá. Ostatným udalostiam môžete predchádzať zvýšenou starostlivosťou o chrup, pravidelnými návštevami stomatológa a nezaškodí ani dentálna hygiena, ktorá vám profesionálne odstráni vzniknuté usadeniny na zuboch.

So službami stomatologickej ambulancie DentalPlus som nadmieru spokojná. Kritérium pri výbere zubného lekára bolo, aby zubár dokázal pochopiť bolesť pacienta a dokázal včasne a dôsledne ošetrovať môj zubný chrup. Keďže mám veľmi vysokú kazivosť zubov, návštevy u lekára boli takmer na každodennom programe. Avšak u pána doktora Miklátka sa moje očakávania naplnili. Ako odborník na mostíky, korunky a fazety mi navrhol to najvhodnejšie riešenie a ja som sa stala jeho spokojným zákazníkom. Jeho ľudský prístup a  samozrejme odborný prístup urýchlil opravu celého chrupu, pričom mi urobili aj opatrenia na prevenciu. Zubnú ambulanciu DentalPlus určite doporučím aj svojím známym.

Kamília Soláriková